Operacja plastyczna brzucha

Plastyka brzucha pozwala pozbyć się nie tylko nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z brzucha, ale również naprawić defekty przedniej jego ściany – przepukliny brzuszne, pępkowe, rozejście pochewek mięśni prostych brzucha. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania korekcji starych blizn.

plastyka brzucha

Jeśli chodzi o blizny to przeprowadzam cięcie w podbrzuszu. Sprawia to, że pod bielizną ukrywa się główny ślad – przez to jest on niewidoczny. Możliwe jest również wycięcie starych blizn po zabiegach chirurgicznych, takich jak cesarskie cięcie. Częstą przypadłością jest też rozejście pochewek mięśni prostych brzucha. Objawia się ona wybrzuszeniem w jego środkowej części podczas napinania mięśni. Pojawia się głównie po ciąży.

Nie da się tej przypadłości wyeliminować za pomocą ćwiczeń fizycznych – konieczna jest operacja. Zabieg pogłębia wcięcie w talii, nadając sylwetce kształt klepsydry. Dodatkowym efektem jest zmiana kształtu i wielkości pępka, zostaje on zmniejszony i przeniesiony w inne miejsce. Odpowiednia technika operacyjna pozwala uzyskać efekt zarysowanych i odznaczających się mięśni brzucha, nawet u osób nie ćwiczących regularnie. Całość przeprowadzam w znieczuleniu ogólnym.

cena (pobyt 2 doby)
od 26000 pln

mini plastyka brzucha

Plastyka podbrzusza dotyczy tylko części brzucha poniżej pępka. Zabieg ten polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałych tkanek poniżej pępka. Dodatkowo wisienką na torcie lub kropką nad „i” może być liposukcja – części lub całego brzucha. W porównaniu do tradycyjnej plastyki tej części ciała – procedura ta pozostawia znacznie mniejszą bliznę. Przeprowadzam ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, trwa około półtora godziny, a po operacji — pacjent zostaje jedną noc w klinice.

cena
14000 pln

najczęściej zadawane pytania

Jak bardzo efekt uzyskany podczas pełnej plastyki brzucha będzie różny od rezultatu, do którego doszliśmy mini plastyką?

Podczas mini plastyki brzucha nie ma możliwości naprawienia rozstępu mięśni prostych brzucha, który jest częstym schorzeniem dotyczącym osób po dużej utracie masy ciała lub kobiet po ciąży. Niestety nadmierne rozciągniecie tkanki łącznej powłok brzusznych nie jest możliwe do skorygowania podczas ćwiczeń fizycznych – jedynie ingerencja chirurgiczna podczas pełnej plastyki powłok brzusznych pozwala uporać się z tym problemem. Podczas mini plastyki brzucha możliwe jest skorygowanie jedynie jego dolnej części, czyli poniżej pępka, który w tej procedurze nie zostaje przemieszczony w nowe miejsce. W trakcie pełnej plastyki brzucha pępek zostaje przemieszczony w nowe miejsce w obrębie powłok brzusznych. Linia cięcia podczas mini abdominoplastyki jest dużo krótsza.

Jaka jest różnica między znieczuleniem całkowitym, a miejscowym?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu. Podczas znieczuleniu ogólnego świadomość pacjenta jest zniesiona, nie pracują również mięśnie oddechowe, a funkcję te przejmuje respirator. Ten rodzaj znieczulenia wykonywany jest przez lekarza specjalistę – anestezjologa. Podczas narkozy pacjent cały czas pozostaje pod opieka anestezjologa, a po „wybudzeniu” konieczny jest pobyt przez przynajmniej jedną noc w klinice.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Co w sytuacji, kiedy chcę skorygować kilka części ciała jednocześnie?

Zabiegi dotyczące kilku okolic muszą być szczegółowo przeanalizowane pod kątem stosunku ryzyka do uzyskanych korzyści. Sa pewne kombinacje zabiegów których nie należy wykonywać jednoczasowo, np. plastyka nosa i plastyka powiek górnych/dolnych, jednak niektóre połączenia są możliwe, np. jednoczasowa operacja powiek górnych i dolnych, czy plastyka czubka nosa i korekta małżowin 

operacja plastyczna brzucha - więcej informacji

Popularna w obecnym czasie plastyka brzucha inaczej zwana abdominoplastyką to operacja, która pomaga pozbyć się nadmiaru obwisłej lub luźnej skóry i tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. W trakcie zabiegu może zostać wykonane także zszycie mięśni brzucha, które mogły zostać nadmiernie rozciągnięte, a nawet rozerwane wskutek różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Operacja plastyczna brzucha może być powiązana z jego niewielką liposukcję, co ma na celu uzyskanie lepszego efektu wizualnego. Plastyka brzucha pozwala także wyciąć nadmierny fałd skórno- tłuszczowy, co korzystnie wpływa na ogólny wygląd sylwetki danego pacjenta, a także poprawia proporcje jego ciała, głównie poprzez likwidację wystającego lub zbyt dużego brzucha.

Zszycie mięśni rozciągniętych w linii prostej zmniejsza obwód brzucha oraz ma na celu ich wzmocnienie, co zapobiega tworzeniu się w przyszłości trudnej do leczenia przepukliny brzusznej. Plastyka brzucha pomaga wymodelować sylwetkę, głównie u kobiet z figurą typu jabłko i mężczyzn z otyłością brzuszną.