skóra
Jak każda część ciała, tak i skóra wymaga czasami poprawy i interwencji chirurga. Czy w kontekście poprawy blizn, czy kiedy trzeba wyciąć zmianę skórną. Doświadcz tego na własnej skórze.
wycięcie zmiany skórnej
Zabiegi estetyczne, profilaktyczne czy antynowotworowe. Wszystkie te działania mieszczą się w tej kategorii, zaczynając od wycięcia znamion barwnikowych – na ciele lub twarzy, idąc przez pozbycie się zmian przedrakowych, a kończąc na zlikwidowaniu zmian nowotworowych – w przypadku większych zmian – korzystając z plastyki płatami skórno–tłuszczowymi.
cena (z badaniem hist.pat.)
1000 pln / 1200 pln
wycięcie kolejnej zmiany podczas 1 zabiegu – 500 pln / 600 pln
plastyka blizn
Blizny są problemem nie tylko estetycznym – potrafią uprzykrzać życie poprzez przykurcze, ból czy swędzenie – zatem są przede wszystkim kwestią zdrowotną. Na szczęście pojawia się możliwość poprawienia ich tak, aby były praktycznie niewidoczne. Osiągam ten cel m.in. poprzez ich wycięcie i zszycie rany w odpowiedni, zapobiegający powstawaniu problemów, sposób, przeszczep tkanki tłuszczowej pod blizny, dermabrazje blizn, mezoterapię fibryną lub osoczem bogatopłytkowym oraz zabiegi laserowe. Wszystko mozliwe do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym.
cena
ustalana indywidualnie
(od 1500 pln)
najczęściej zadawane pytania
Czy możliwe jest całkowite usunięcie blizn?
Blizny, które powstały w wyniku urazów lub zabiegów chirurgicznych mogą powodować różne problemy, zniekształcenia, przykurcze i defekty estetyczne. Niemożliwe jest całkowite usunięcie blizny, a zabiegi polegają na zmniejszeniu jej widoczności, czy wyeliminowaniu dolegliwości które powoduje.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.
Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?
Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.
Jak wygląda znieczulenie miejscowe?
Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu.
Co w sytuacji, kiedy chcę skorygować kilka części ciała jednocześnie?
Zabiegi dotyczące kilku okolic muszą być szczegółowo przeanalizowane pod kątem stosunku ryzyka do uzyskanych korzyści. Sa pewne kombinacje zabiegów których nie należy wykonywać jednoczasowo, np. plastyka nosa i plastyka powiek górnych/dolnych, jednak niektóre połączenia są możliwe, np. jednoczasowa operacja powiek górnych i dolnych, czy plastyka czubka nosa i korekta małżowin usznych.